Srpen 2014

Lucy

13. srpna 2014 v 12:53 | HuVi

Jméno: Lucy
Původ: doplním
Datům narození: 3.7.2010
Věk: 4 roky
Zbarvení: trikolor
Plemeno: kříženec ( Boloňský X Yorkšírský )
Povaha: hodná, poslušná, mazlivá
Zkoušky: Žádné
Výška: doplním

CO NAPSAT O LUCY? Lucy je docela zvláštní pes, co se týče její povahy. Je hodně přítulná, ale jednu dobu měla hrozné zlozvyky, chtěla se pořád strašně prát se Sophie, ale to už pominulo, doteď nevíme čím to bylo. Jinak je to samozdřejmě taky zlatíčko, hodná malá fenka, která si váží jakkékoliv pozornosti a miluje malé děti. Lucy byla pes na kterém jsem začala poznávat povahu psů, plemena, nějaké psí sporty a prostě sní jsem se začala trošku vžívat do kynologie. Začínala jsem sní dělat jednoduché triky z DogDancingu a podobně :) Zajímavé na ni je že opravdu z hlouby srdce nesnáší vodu, stačí na ni trošku kapnout vody a ona s naštvaným výrazem odejde.

Lucy má taky docela neposednou srst, musí se stříhat každé dva měsíce, srst ji roste hrozně rychle a další věcí je, že vlastně ani nemá chlupy, ale vlasy, takže když ji chvilku nestříháme, vypadá příšerně :D Například na té fotce výše má ostříhanou jenom hlavičku a tělo má zarostlé :D to proto že ona se nevydrží dlouho stříhat, stříhání nesnáší a koupaní, o tom radši ani nemluvím, nikdy neměla žadné špatné zážitky s těmihle věcmi, ale prostě je nemá ráda. lucynka je krásný hafan, když je "zkulturněná" a je to mazlík prostě :)

¨
PitaPata Dog tickers

Coffee

13. srpna 2014 v 12:04 | HuVi
Jméno: Coffee (káva)
Původ: Čeložnice/Kyjov
Datům narození: 10.7.2006
PP: bPP
Věk: 8 let
Zbarvení: Zlatá, dlouhosrstá
Plemeno: Golden Retriver (zlatý retrívr)
Povaha: hravá, milá, poslušná
Zkoušky: Žádné (a nebudou )
Vetrinář: Ivo Pospíšil
♥ O NAŠEM MILÁČKOVI ♥
Coffee je sedmiletá fenka Zlatého retrívra. Narodila se 10.7.2006 a to v Kyjově :)

Miluje díky její povaze plemene vodu (vždycky v létě nám skákala do bazénu až nám ho protrhla a před bazénem jsme museli dělat bránu) Ráda se chodí prostě koupat a miluje dlouhé procházky na poli, nemá ráda náhubek. Ale teď na procházky nechodíme už jen z důvodu že bych ji nezvládla. Má opravdu obrovskou sílu a na vodítku ji prostě nezvládnu. Dokonce kdžy jsme s kamarády venčili vlčáka byl naprosto lehoučký oproti Kofince. Dříve jsme chodili hodně na pole (ale se zkušenou pejskařkou, mamčinou kamarádkou ) .Moje mamka má kamarádku která má taky Zlatého retrívra a vždycky jsem sní a jejich krásným Matesem když Coffee nehárala chodili ven, bylo to dokonalé, přestali jsme ven chodit protože Coffe nějak nesnesla cizí psi, takže jsme s procházky sekli (v té době jsem byla malá a neměla jsem o psy takový zájem a mamku cvičák nenapadl), ale každý den za ní chodím ven přetahujeme se o hračky aportujeme a děláme spolu to co nás baví a já doufám že s námi bude ještě dlouho.


PitaPata Dog tickers


Miluje kromě vody, hry jakoukoliv hru, baví ji frisbee ale jelikož mi trošku prokousla disk nějak jsme to dál neřešili, aportování a voda a to dohromady je to nejlepší co může být, aportování u rybníka či u jakékoliv vody to se vyválí ve vodě a běží pro hračku, je to to nejúžasnějšího může být a sledovat to jak je šťastná ve svém živlu je úžasné a zahřeje to u srdce. Těším se na léto až pojedeme někam k vodě, k rybníku až sebou vememe všechny tři a budou řádit někde ve vodě . Kromě toho aportování miluje běhání, co víc než běhání na zahradě za hračkou, dělání i přímo kravin s hadicí na zalívání stromů. No to je tak že já jdu v létě zalívat stromy a Kofinka se k tomu připlete a ze zalívání stromů nějakou náhodou vznikne to že jsme obě dvě mokré od vody :D, miluji to.

♥ PŘÍJEZD: když jsme si jeli pro malinké štěně

Nevím přesně kdy jsme si pro ni jeli ale trošku pamatuji si to. Byla jsem malá a byla úplně natěšená a pořád držela v ruce krabici, měla žlutou sukničku a bílé tílko, culíky a rozzářenou tvář, natěšená na to až si projedeme pro našeho 'zlatého' pejska. Pak nastal čas a mi jsem nasedli do auta, popadli krabici deku, malé si tak 2 metry dlouhé růžové vodítko, červený obojek a jeli do Kyjova. Po nějaké té hodině jsme dojeli do Kyjova a za plotem na nás čučeli 3 malí sopli alá krásná kávová štěňata retrívra, štěkalo to na nás a sladce se to dívalo, nevybírali jsme si protože jsme ji měli zamluvenou, jelikož jsme chtěli fenku a měli 2 kluky a našu prdelu. Já seděla v autě (asi) zatím co mamka s tátou se s pánem domlouvali co a jak, pak skončili, vzali Kofču a šli do auta dali mi ji na klín a já ji pořád pusinkovala, nevím kolik mi bylo ale víc jak 6 asi ne :D Pak jsme přijeli domů a nachystali jí venku pelíšek, boudičku atd. :)

No poslední věcí kterou mohu říci, je že Kofinka je naprosto zlatý pes, hodná, poslušná, co víc si člověk může přát :)

Nio

13. srpna 2014 v 11:37 | HuViJméno: Nio
Říkáme mu: Nioušku, Niouši, bobku
Pohlaví: Sameček
Původ: od chovatele, ale ze zverimexu
Plemeno: Zakrslý, beránek
Přinesen: 20.2.2014
Věk při přinesení: 9 týdnů
Veterinář: Osobní klinika Radomír Mráček


Nioušek je můj úplně první králíček, kterého jsem kdy měla, dříve předtím jsem chovala pouze morčata. Králíček byl taková postraní volba. Jsem ten typ člověka kterému prostě jenom pes nestačí, musím mít doma něco menšího a když jsem se po posledním morčátku rozhodovala co malého si domů přínesu, zvítězil právě králíček. Jméno Nio vzniklo z Trilogie Matrixu, podle jedné z postav, co sledují, tak znají. Jméno mi prostě ihned padlo do oka a vymyslela ho moje maminka :D Než si Nio zvykl chtělo to svůj čas, ale po měsíci si zvykl perfektně, vlastně bych se nebála tvrdit že je možná i drzí :D Nio je prostě pan králík a vše musí být podle něj, jako hodně králíků spíše většina je to taky taková ta fiflenka, párkrát si ho pohladím a hned se chudáček musí celý umýt, protože na něj šáhla příšera jako jsem já :D Rád mi lozí do postele a nebo mi zalehne deku, polštář, cokoli měkkého, kde může usadit ten svůj králičí zadek, ale někdy se i vyvalí například uprostřed pokoje na podlaze. Umí chodit na záchodek v kleci a umí pít i z misky a nelákáho ji převracet ale i přesto má velkou napáječku, kterou stejně za pár minut vypije.

~ KDYŽ JSME SI PRO CHLUPÁČE JELI

Když jsme si pro Niouška jeli, byl to tuším pátek a bylo 20. února. Cestou pro něj jsme si jeli i pro klec a všechny potřeby, takže to bylo celkem zajímavé :D Klec jsme měli ale už předem ubědnanou a má myslím necelý metr na délku. No, kdžy jsme si přijeli pro klec tak jsme jeli do zverimexu, tam pobrali všecko důležité podestýlku, granule, napáječku a od jeho přeočkování proti koncidióze ještě používáme roztok ACIDOMID do vody, jako prevenci právě proti téhle nemoci. Tohle všechno jsme nakoupili a pak už jeli jen pro králíčka. Projeli jsme všechny zverimexy a skončili u našeho oblíbeného. (Hodně dlouho jsem přemýšlela jestli je dobrý nápad brát ještě někdy zvíře ze zverimexu, ale zverimex kde nakupujeme je opravdu jeden z kvalitních a taky je to jen takový malý kamený zverimex a moje zkušenosti jsou stímhle zverimexem opravdu dobré, zvířátka jsou naprosto zdravé a nestalo by se mi že by mělo morčátko z tohohle malého obchůdku třeba nějaký kožní problémy, nebo nějaké breberky někde na těle. To jen tak pro informaci :) V nabídce měli tři králíčký kteří vesele lítali po velkém výběhu, prohlídla jsem si všechny a nakonec jsem si vybrala toho, kterého jsem uviděla úplně posledního a skoro jsem si ho ani nevšimla :D Ale vybrala jsem naprosto správně :) Když jsme bobka dovezli domů měl 9 týdnů a byl hodně plachý, nenechal se pohladit ale hodně si zvykal. Zjístila jsem že jeho neoblíbenější jsou okurky a jablíčka :) a taky samozdřejmě čerstvá travička ze zahrádky. Co se týče té zahrady má velikou ohrádku a stejně když bylo hezky tak jsem ho navlíkla to postroje a dala ho na vodítko a hopsal si po anší obrovské zahradě :) Nio je miláček, ale když nemá náladu, dokáže být i pořádně protivný :DSEZNAM VAKCINACÍ A VETERINÁRNÍCH ZÁKROKŮ
6/3/2014 | Vakcína proti hemorgafickému onemocnění a myxomatóze králíků

Sophie

13. srpna 2014 v 10:43 | HuVi


Sophie je skoro dvouletá fenka, zbarvení black/white monttlet ( což znamená, že má po tělě na bílých místech " fleky " či puntíky ). Pochází z Bzence z Olomouce. Sophie se narodila 2.září.2012, domů jsme si ji přivezli 28.11.2012, když měla okolo 3 měsíců. Važíla okolo 7 kg a měřila 30 cm v kouhoutku. Je to kříženec

Jméno: Sophie
Původ: Olomouc/Bzenec
Datum Narození: 2.9.2012
Příjezd: 28.11.2012
Věk: 1 rok a nějaké ty měsíce
Zbarvení: black/white monttlet - černé fleky
Plemeno: kříženec boc x ??
Povaha: aktivní, chytrá, zlobivá, (ne)poslušná, otravná, vtěrná
Zkoušky: žádné
Výška: 39 cm v HKT
Vet.: Osobní klinika Radomír Mráček

PitaPata Dog tickers

~ SPORTY A AKTIVITY

Nejvíce nás baví frisbee s naším nesmrtelným diskem, hrajeme si sním jen tak pro radost a proto nás to baví, skáče mi přes nohy,přes ruku a pořád skáče ty jeji vývrty jako typická borderka, aspoň něco zdědila :D Frisbee se věnujeme pouze doma pro radost a závodně to nemáme v plánu :) Pořád procvičujeme poslušnost a je hodně učenlivá a tak pořád zkoušíme a učíme se nové triky v DD s klikrem.

~ KDYŽ JSME SI JELI PRO TO MALÉ ŠTĚNĚ .. - bylo 28. listopadu, tedy den po mích dvanáctých narozeninách a my jsme se už před třemi dny rozhodovali že dárek na několik roků bude pes, původně to měla být úplně jiná rasa, tedy činský chocholák srstnatý, já však chtěla něco většího, na řade byl kokršpaněl, o kterém jsme začli uvažovat, ale strejda s tetou mají kokršpaněla, další teta má taky kokršpaněla a snad ještě dalších deset příbuzných má kokra. Na posledním místě byla BOC. 28. jsme se sebrali, vzali malou flexu a jeli do Bzence. Chvilku jsme hledali dům a potom jsme ho našli, majitelé nás už očekávali takže kdžy jsme zazvonili ve dveřích se objevil pán s Ajkou v náručí, byla tak krásná, pozval nás dále a mamka s tátou si začali povídat zatím co já si hrála s Ajkou. Po dvou hodinách se domluvili předali nám nějaký věci my vzali psa a jelo se domů, po cestě domů jsme i několikrát zastavili protože potřebovala se vyvenčit. Sophie jsme si tedy brali už naučenou k čistotě a základním návykům, její "vychování" nebylo tak náročný :)
A tady pár foteček jak vypadala :)


Sophie je můj první pes, o kterém opravdu můžu říct, že jsem si ho vychovala já a že patří mě ♥ Doma sice máme zlatého retrívra a ještě malou kříženku a ještě předtím jsme měli huskyho, ale Sophie je už prostě všemi deseti má. Sophie mi změnila život, pomohla mi se dostat přez těžké časy a často mám i pocit že mi v životě přináší samé štěstí, od doby co jsme si tuhle černobílou zlobivou kuličku přivedli domů, tak se na mě jen sype štěstí. Lepšího psa jsem si vážně přát nemohla. Ikdyž mě často otravuje a někdy jsem zní v koncích, ona je to nejlepšís světlo padající na můj život ♥